درباره ما

«درک زيارت با معرفت آستانِ مَلَک پاسبانِ سلطان سرير ارتضاء امام علی بن موسی الرّضا علیه السلام سعادت بزرگی برای زائران خوش اقبال آن امام عالی مقام است».

از رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم نقل است که فرمود:

سَتُدْفَنُ بَضْعَةٌ مِنّي بِاَرضِ خُراسان ما زارَها مَکروُبٌ إلاّ نَفَّسَ الله کُرْبَتَهُ وَ لا مُذْنِبَ إلاّ غَفَرَالله. (عيون اخبارالرّضا/جلد 2/258)

بزودی پارۀ تن من در زمين خراسان به خاک سپرده می‌شود، هر اندوهگينی که خالصانه به زيارت او برود، خداوند غم و اندوهش را برطرف می‌کند و هر گناهکاری که عارفانه به زيارتش برود خداوند گناهانش را می‌آمرزد.

آيا شيعه‌ای هست که مِهر امام رئوف خود را به دل داشته باشد و مشتاق زيارت بارگاه کبرياييش نباشد؟

 آن هم امامی که زيارت حضرتش صفابخش دل‌ها است و جلوس در جوار مضجع مقدّسش آمرزش‌آفرين و ديدار مرقد مطهّرش نجات بخش از غم ها.

تهیّه محلّ سکونت مناسب براى زیارت ( از لحاظ قیمت و موقعیّت مکانى و کیفیّت)همواره یکى از دغدغه‌هاى اصلى زائران در مشهد مقدّس بخصوص اقشار متوسّط و ضعیف جامعه بوده است، امناى بنیادخیریّه الزّهراء علیها السلام با درک این موقعیت بر آن شدند تا در این راستا ساختمان مناسبى را جهت این امر مهم در مشهدالرّضا بنا نموده و مورد بهره بردارى قرار دهند که با عنایت خداوند متعال و حضرت ولى عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف در زمستان سال 1396به مراد خود دست یافتند.

زائر سرای گل نرجس  حاصل تلاش عزیزان خیّرى است که صادقانه و عاشقانه به میدان آمده‌اند تا شما با آسودگى خاطر بتوانید زائر هشتمین امام شیعیان حضرت امام على بن موسى الرّضا علیه السلام باشید.

خداوند سبحان را عاجزانه شاکر و سپاسگزاریم که این سعادت بزرگ نصیبمان شد که با ایجاد بناى مجهّز همراه با امکانات لازم، خدمتگزار زائران مشتاق حضرت امام على ابن موسى الرّضا علیه السلام باشیم و با فراهم کردن شرایط مناسبى در حدّ خود، زمینۀ زیارتى با کیفیّت را براى شما زائران گرامى ایجاد نمائیم. سزاوار است خداوند متعال به همه عزیزانى که مخلصانه و بى ریا در ساخت و تجهیز این بناى ماندگار به انحاء گوناگون ما را یارى کردند و از مال و جان و فکر  و آبروى خود مایه گذاشتند، جزاى خیر در دنیا و آخرت عنایت فرماید.

بدینوسیله مراتب تقدیر و سپاس صمیمانۀ خود  را از همۀ این بزرگواران اعلام مى‌داریم و سربلندى و عزّتمندى آنان را در دو سرا از پیشگاه خداوند متعال  خواهانیم.

 

  1. مساحت این مجموعه: 1000 متر مربع
  2.  تعداد طبقات : 7 طبقه
  3. حسینیه به مساحت 200 متر مربع و فاطمیه به مساحت 100 متر مربع با برخورداری از امکانات سرویس بهداشتی و حمام جداگانه و آبدارخانه جهت پذیرش زائرین گروهی اعم از مساجد،مدارس، هیئت های مذهبی و .... .
  4. تعداد 44 واحد شامل اتاق و سوئیت های 2 ،3، 4 ، 5 تخته دارای سرویس بهداشتی،حمام،سرویس خواب (پتو،ملحفه و ..... ) یخچال، جارو برقی و .... در هر اتاق .
  5. سرویس عمومی جداگانه (فرنگی و ایرانی) در هر طبقه
  6. آبدارخانه در هر طبقه
  7. سیستم تهویه مطبوع
  8. رختشوی خانه (لاندری)
  9. سیستم صوتی در هر طبقه جهت بخش اذان
  10. دوربین مداربسته .